Motywowanie pracowników - jaki sposób jest najlepszy?

Motywowanie pracowników – jaki styl jest najprawdziwszy?

Prasóweczki

Motywowanie pracowników – jaki twórz jest najciekawszy?

Nie traktuje co się oszukiwać, niski poziom zaangażowania pracownikach toż szczególnie często zjawisko. Według sondażu wykonanego w USA, aż 70% Amerykanów aktywnie wybiera się z działalności lub zdecydowanie się w niej nie angażuje. Strona firm umieszcza na myśli materialne, czyli premie czy darmowe posiłki.

Czy takie podejście przynosi pożądane skutki? I tak a nie, dużo pań je lubi, choć możemy wyróżnić wiele lepszych czynników, które mówią za kształtowanie dobrego samopoczucia. Jakich?

Inspiracja

Bez powodu na ostatnie, czy nasza firma wykorzystuje się oferowaniem usług, czy byciem produktów, niezwykle znaczące jest, aby jej kultura była przesiąknięta tego stanowieniem. Według wiele przeprowadzonych badań pracownicy, którzy czują sens, w współczesnym, co prowadzą, są wiele dużo wydajni, ukierunkowani i stali. W kontakcie z obecnym liderzy organizacji powinni uświadamiać naszym gościom, kiedy ich pozycja wpływa na poprawę bycia innych. Takim postępowaniem pewno żyć dostępne publikowanie podziękować od obsłużonych klientów, czyli celi charytatywnych, które są wspierane przez firmę. Aby pokazać pracownikom, jak wielu robią, możemy i wykorzystać oprogramowanie ActivREC. Stanowi wtedy układ, który monitoruje komputery, zarządza czasem projektów, i przede każdym bada produktywność. Rejestrowanie wszelkich projektów, jaki dokonałby dany człowiek, pewno żyć gwoli niego bardzo pasujące i zaprezentuje mu, jak znacznie ciekawego pracuje dla firmy, w której wykonywa.

Według badań dokonanych przez Adama Granta na Uniwersytecie Pensylwania dowiedziono, że nawet pracownicy, którzy nie są zadowoleni ze własnego środowiska pracy, przeznaczają na nią dobrze czasu, gdyż czują, że to, co prowadzą, ma sens.

Inspiracją dla pracowników mogą być ponad ich liderzy. Według specjalistów, szefowie działający bezinteresowanie, którzy bardziej myślą o jakość niż jednych siebie, sprawiają, że ich pracownicy zależą ich bardzo większą lojalnością, skłonnością do rzeczy, oddaniem czy zaangażowaniem. Wayne Baker wykazał, że liderzy, którzy biorą swoich typów w miły sposób, inspirują ich do większej produktywności czy oddania.

Życzliwość

Badania, które posiadały miejsce w Znaczącej Brytanii dowiodły, że znaczenie i miłość jest poważniejsze niż nawet większe wynagrodzenie. Przyjazne i pozytywne relacje mają swoi pomysł na danie ludzi w bezpośredniej działalności.

Jane Dutton udowodniła, że podstawy życzliwej kultury zawierają szacunek i pielęgnacja, przez co kreatywność zarówno zespołowa, jak i inna wiele się zwiększa. Bardzo znaczące jest zarówno okazywanie ciepła przez szefów, gdyż takie działanie poprawia produktywność i motywację podwładnych. Co dobre takie postępowania wobec zatrudnionych zwiększają motywację nawet samych liderów. W pewnych sytuacjach należy również okazać gniew, który może stać pozytywnie odebrany przez większość pracowników i zadziałać motywująco, jednak negatywne emocje w grup wypadków zmniejszają skuteczność menadżerów.

Życzliwi liderzy to roli, które sprawiam małe rzeczy, aby wyrazić naszym gościom troska o nich. Pierwszym, prostym krokiem pewno żyć otwarta rozmowa z człowieku i jedyne wysłuchanie tego, co obok niego słychać. W USA takie realizacji są bardzo często. Ponadto, kiedy szef dowiaduje się o chorobie kogoś bliskiego dla własnego pracownika, natychmiast dzwoni do niego a sprawdza, w jaki sposób mógłby mu poradzić.

Troska o samego siebie

Wielka ilość firm tylko pozornie deklaruje swoją troskę. Do takich żyć możemy zaliczyć oferowanie karnetów na jogę czy siłownię, jakich w rzeczywistości pracownicy nie są w stanie wykorzystać, ze względu na głęboki rytm pracy. Takie postępowanie nie jest motywujące, i wprost przeciwnie.
Programy wellness nie nie zadziałają, jeżeli nie wykreujemy kultury, która będzie uznawała pytanie o siebie, jako rzecz niezwykle cenną i wołała do niej. Jak do tego spowodujemy, efekty mogą stanowić niewątpliwie zachwycające.

Możemy i zachęcać swoich pracowników, by dobrze sypiali. Oczywiście tak. Wypoczęci pracownicy zwiastują znacznie większą skuteczność swojej karierze. Wiele badań udowodniło, że brak wypoczynku w piękny sposób ogranicza nasze umiejętności motoryczne czy poznawcze, a przełomowe rozwiązania i programy pojawiają się w własnych głowach wtedy, kiedy stanowimy w sumie wypoczęci.

Motywowanie ludzi możemy zacząć od proponowania im ćwiczeń, przerw czy wypoczynku lepszej formie. Niektóre niemiecki firmy zakazują naszym pracownikom czerpanie ze służbowego e-maila i przekazują im dania odpowiedzialne za monitorowanie snu czy ćwiczeń. Gdy w taki styl będziemy myśleli o własnych pracowników, oni z pewności odpłacą się nam ważną produktywnością.

zobacz również Motywowanie pracowników – jaki sposób jest najlepszy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *