Mowa kwiatów

Mowa kwiatów

Prasóweczki

Orchidea od lat zachwyca damy swoim urokiem. Tak jak każdy kwiat jest wyrazem wierności.

Mowa kwiatów

Bukiet kwiatów jest więc świetnym prezentem zarówno dla mamy, babci, matki chrzestnej, jak i wybranki serca. Mimo wszystko przed kupieniem bukietu trzeba rozważyć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszej kulturze mają swój język. Potrafią mówić więcej niż słowa.
Liczba kwiatów, ich kolorystyka, a także stopień rozwinięcia pąków przekazuje pewne informacje. toteż należy zapoznać się z mową kwiatów, aby chcąc wyrazić pamięć nie podarować czasem bukietu oznaczającego pożądanie. Istnieją kwiaty których należy unikać ze względu na bezwzględnie nieprzyjemne przesłanie. Żółty goździk symbolizujący pogardę, czy też słonecznik symbolizujący fałsz nigdy nie jest dobrym prezentem.
Odpowiednio dobrany zgodnie z mową kwiatów bukiet jest prezentem idealnym na prawie każdą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów z góry narzucone reguły, zgodnie z którymi bukiet niesie ze sobą przesłanie. Obdarowana jest w stanie, jeśli tylko zna ten kod odczytać z wiązanki podziękowanie za miłosne uniesienia, informację, że jest odrobinę za młoda dla adoratora, lub wróżbę szybkich oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *