Mowa kwiatów

Mowa kwiatów

Prasóweczki

Orchidea wciąż fascynuje białogłowe swoim urokiem. Tak jak każdy kwiat jest dowodem wierności.

Mowa kwiatów

Wiązanka kwiatów jest więc najlepszym podarunkiem zarówno dla mamy, cioci, matki chrzestnej, jak i narzeczonej. Mimo wszystko przed kupieniem kwiatów warto rozważyć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszym świecie mają swoją symbolikę. Potrafią przekazywać więcej niż słowa.
Liczba kwiatów, ich kolorystyka, a także poziom rozwinięcia pąków mówi coś o intencjach obdarowującego. Tak więc należy zapoznać się z mową kwiatów, aby chcąc wyrazić zaufanie nie podarować czasem bukietu oznaczającego pożądanie. Są też kwiaty których należy unikać ze względu na bezwzględnie nieprzyjemne przesłanie. Żółty goździk symbolizujący pogardę, czy też petunia wyrażająca niechęć nigdy nie jest dobrym podarunkiem.
Właściwie skomponowany zgodnie z mową kwiatów bukiet może być podarunkiem doskonałym na każdą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów ściśle określone reguły, dzięki którym bukiet niesie ze sobą treść. Obdarowana może, jeśli tylko zna ten kod odszyfrować z wiązanki podziękowanie za gorącą noc, informację, że jest odrobinę za młoda dla obdarowującego, albo wróżbę szybkich oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *