Regenerujące minerały

Regenerujące minerały sklep

Prasóweczki

Regenerujące minerały – Regeneracja organizmu dzięki minerałom sprzed milionów lat

2 kilometry

Z takiej głębokości wybierane są biszofit i kizeryt – magiczne minerały powstałe w czasach prehistorycznego permu. Na dnie pradawnego morza, organiczne osady utworzyły ponad 200 milionów lat temu czyste zasoby życiodajnych pierwiastków śladowych. Dla nas, prowadzących aktywny sposób życia, magnez, potas, sód, wapń, krzem a indywidualne pierwiastki śladowe są potrzebne do ważnego funkcjonowania. Biszofit racja te elementy zawiera. Z kolei kizeryt czyli naturalny siarczan magnezu (zwany inaczej solą Epsom) zawiera dodatkowo siarkę, która oczyszcza organizm z toksyn również innych toksycznych substancji. Dzięki stronom naszej skóry, przyswajalność obu minerałów jest znacznie łatwa oraz bardzo wydajna.
Właściwości regenerujące magnezu

Brak odpowiedniego poziomu pierwiastków śladowych, natomiast w szczególności niedobór magnezu robią nie tylko ciągłe zmęczenie. Jest więc niewiele większe konsekwencje, gdyż negatywnie wchodzi na zajęcie wielu układów wewnętrznych swego ciała.

Poziom magnezu w własnym systemie nie wpływa tylko na poprawę jego jakości. Nosi on także duże właściwości regenerujące. Preparaty magnezowe stosowane po gorącym dniu powodują rozluźnienie mięśni oraz skóry, obniżając przy tym dyskomfort połączony z długim wysiłkiem psychofizycznym. Oddaje się też, iż wykorzystanie tzw. transdermalnego (przezskórnego) procesu przyswajania magnezu jest jedną z najbardziej efektywnych metod jego dostarczania.
Przezskórne wchłanianie pierwiastków

Odpowiednie potraktowanie swego ciała po prostym dniu lub innym wysiłku powoduje, że czujemy szybszy przypływ energii, i nasze zmęczenie ustępuje miejsca równowadze energetycznej. Regeneracja przez skórę istnieje nie tylko przydatna w użytkowaniu, ale jeszcze bardzo efektywna. Produkty magnezowe wykorzystywane punktowo na skórze powodują szybszą rekonwalescencję i powrót do wykonywa ról po ukończonych kontuzjach.
Jak daleko regenerować ciało po prostym dniu?

Należy wziąć gorącą kąpiel. Natomiast nie byle jaką, lecz uzupełnioną magnezowymi preparatami. Czyli stworzyć sobie tzw. kąpiel magnezową z zastosowaniem płatków magnezowych lub soli Epsom.

Do wanny z trudną wodą należy wsypać porcję naturalnych płatków magnezowych z biszofitu lub kizerytu i pogrążyć się w tej kąpieli przez 20 – 30 minut. Nie należy dodawać żadnych detergentów (mydła lub płynu do kąpieli). Zaraz po pierwszej kąpieli odpowiedź będzie mocna. Skóra będzie ciepło szczypać, pojawi się odprężenie. Obolałe ciało odzyska swoją witalność, a dolegliwości zmniejszą swoje działanie. Płatki magnezowe można stosować również, jak w sukcesu spuchniętych i słabych stóp. Mała porcja płatków z bogatą wodą w misce odda im ulgę oraz przywróci równowagę. Dolegliwości ustąpią, a skóra stóp będzie elastyczna. Dodatkowo, zawarta w kizerycie (soli Epsom) siarka pomoże usunąć toksyny z systemu.

Dla osób, które nie posiadają wanny, możliwe jest łączenie specjalnego żelu pod prysznic ze skoncentrowaną zawartością magnezu. Naniesiony na skórę podczas kilkuminutowej kąpieli daje ją nawilżoną i odprężoną.

W pozycji, gdy mięśnie lub stawy potrzebują szybkiej interwencji w obolałych miejscach, albo po prostu istnieje potrzeba swego działania, użyć należy rozgrzewającego preparatu z prawdziwym magnezem – specjalnej oliwy z biszofitem i kamforą. Na skórze pojawi się miłe ciepło, a po kilkunastu minutach dolegliwość dobrze się zmniejszy lub całkowicie ustąpi. Oliwa z kamforą idealnie pasuje i do sprawienia domowego masażu relaksacyjnego.
Pochodzenie materiału i niezbędne certyfikaty

Przy stosowaniu minerałów w diecie magnezowej istotną sprawą jest branie z przebadanych dermatologicznie produktów oraz wiadomość o tym, skąd pochodzą surowce użyte do ich prac. Ważne jest także, aby produkty miały certyfikaty pozwalające je do obrotu na terenie Unii Europejskiej.

Dużo wiedz o kosmetykach na bazie naturalnego magnezu znaleźć można na ścianie Regenerujące minerały

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *