Wakacje z paczką przyjaciół – czyli jak przekonać rodziców?

Wakacje z paczką przyjaciół – czy jak przekonać rodziców?

Prasóweczki

Wakacje z paczką przyjaciół – więc jak przekonać rodziców? Wakacje. Ty z głowy masz teraz je zaplanowane. Jak co roku wyjedziesz z ojcami i najdroższą rodziną na kilkudniowy wyjazd nad morze. Wiesz co Cię czeka. Stałe towarzystwo bliskich, rutyna, która prowadziła także zeszłorocznemu wyjazdowi a dokładnie Ci wielkie już trasy wycieczek. Jak nie jest źle – w tyle nie każdy może dać sobie na taki wyjazd. Jednak powoli zaczynasz czuć, że spośród obecnego „wyrosłeś”? Od towarzystwa rodziców wolisz towarzystwo przyjaciół oraz spontaniczny wyjazd w przeciwny niż dotychczas zakątek kraju? Nie czekaj. Już dziś przygotuj się na rozmowę z rodzicami.

 

Ty w oczach „staruszków”.

Zastanów się i wypisz na karcie jak widzą Cię rodzice. Czy dają Cię jako osobę odpowiedzialną, którą darzą całkowitym zaufaniem? Bądź nie sprawiasz problemów wychowawczych? Jesteś właściwy, potrafisz zagospodarować właściwie kieszonkowymi? Lub w tym okresie nie zawiodłeś rodziców naszym zachowaniem? I czy wcześniej sprawiały Ci się samodzielne wyjazdy na pojedynczy dzień?

Jeśli część Twoich odpowiedzi wypadła pozytywnie – gratuluję. Połowę sukcesu, z obecną ważniejszą, masz teraz za sobą!

Koledzy z „paczki”.

Towarzystwo, z którym planujesz spędzić wakacje wymaga być nasze rodzicom. Bez tego ani rusz. Jeśli nasi często odwiedzają Cię w domu przedstaw rodzicom potencjalnych kompanów do wyjazdu. Staraj się napomknąć temat wyjazdu. Daj każdemu wolność słowa. To pozwoli bliżej poznać Twoich bliskich. Możesz nawet zainicjować spotkanie Waszych rodziców – bo dlaczego nie? Czasami decyzja podjęta drogą wspólnej rozmowy i wymiany zdań może zaprezentować się znacznie korzystniejsza od tejże w pojedynkę. A przecież na tymże Ci zależy.

Twoje wakacyjne plany.

Wymagają być jasne rodzicom teraz na długo przed wyjazdem. Ustalcie z kolegami gdzie dążycie się udać. Każdy moment musi stać dokładnie dopracowany. Zdecydujcie czym chcecie pokonać trasę. Albo będzie to autokar, pociąg lub może samochód – oczywiście potrzebą jest potrafienie prawa jazdy przez jednego z Was. To pozwoli uniknąć wysokich kosztów. Cenę paliwa wydacie na kwotę uczestników wojażu.

Istotne istnieje zarówno dobranie odpowiedniego noclegu również jego w siłę wczesna rezerwacja. Rodzice na zapewne nie pozwolą Ciż na wyjazd „w cień”. Pozostaniesz na pewno poproszony przez opiekunów o pozostawienie adresu ośrodka.

Termin wyjazdu oraz przyjazdu także przedstaw rodzicom. Pewno się zdarzyć, że tak – pozwolą Ciż na spontaniczny wyjazd, ale pod warunkiem, że któregoś dnia odwiedzą Cię i zauważą jak trzymasz się bez opieki. Nie łam się na taki pomysł! Więc od razu skreśli Twoje wakacyjne marzenia o samodzielnej podróży.

Swoje plany konsultuj z rodzicami. Stosuj w wakacyjny cel ich sugestie. Może ujawnią się znacznie zdrowsze od dawnych, które udało Ci się stworzyć? – i najciekawszych polem do znalezienia się w kolejnym mieście w porządku wakacji będzie wyszukiwarka.

Kwestia finansowa.

Po opracowaniu wstępnego zarysu wakacyjnych planów, podsumuj ile wyniesie Cię taka przyjemność. Jeżeli rodzice w duzi sfinansują Twoje wakacje – jesteś szczęściarzem. Jednak gdy rodziców nie występować na takie działanie, nie zakładaj się! Nie usuwaj z głowy całego wyjazdu. Możesz umówić się z rodzicami, że sfinansują Ci połowę kwoty, i Ty resztę zarobisz. Np. poprzez roznoszenie reklam bądź mycie samochodów w bliskiej myjni.

Prawda, że to doskonale nie takie trudne?! Wystarczy dużo energie, zapału oraz nauczenie się rodzicom z obecnej najłatwiejszej strony. Taki kilkudniowy wyjazd możesz poprzedzić jednodniowym wypadem. Powiedz rodzicom, że chcesz się sprawdzić oraz udowodnić, że istniejesz dostępną osobą. Gdy się uda a rodzice wyrażą zgodę, zapewnij, że nie zawiodą się na Tobie! Jeżeli nie uda Ci się przekonać opiekunów, nie obrażaj się, nie podnoś głosu i pod żadnym pozorem nie wyjeżdżaj bez zgody rodziców! Przecież wakacje są te za rok. Może więc się uda… Ba! Na pewno. W finale będziesz teraz starszy o rok oraz dobrze przygotowany do rozmowy.

Zobacz również Wakacje z paczką przyjaciół – czyli jak przekonać rodziców?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *